Prázdna kozmetika 4

Tak a máme tu ďalší, v poradí už štvrtý príspevok o prázdnej kozmetike. Paradoxne sa mi podarilo spotrebovať štyri produkty. Teraz v zime je to so spotrebou kozmetiky horšie, pretože slniečko na nás tak ako v lete nesvieti, neopaľujeme sa, skôr sa viac krémujeme a používame balzamy na pery. Ale nič sa nebojte, zima netrvá večne a ja pevne verím, že jar čoskoro príde. 


Tak a tu ich máme - produkty, ktoré padli za obeť v poslednom čase. 

1. Garnier Essentials - Osviežujúci odličovač očí - pekne voňal, oči sa s ním odličovali pomerne dobre, avšak vodeodolnú ceruzku zvládal s väčšou námahou a nie úplne dokonale. Napriek tomu som s ním spokojná, oceňujem aj veľmi pekný obal. Nevšimla som si, že by nejako dráždil oči, čo je super a myslím, že to je pri očnom odličovači asi to najdôležitejšie. Nie je mastný, čo je možno aj preto, že je určený na normálnu až zmiešanú pleť. Keďže však rada skúšam nové veci, tak si ho hneď asi nekúpim, ale niekedy v budúcnosti určite. Recenziu nájdete tu.

Kúpim znova: možno áno

2.  Balea Colorglanz 2-minútová  kúra na farbené vlasy - táto kúra už žiaľ z obchodov zmizla, nenájdete ju už s touto krásno vôňou, čo je podľa mňa veľká škoda. Asi si jej obal nechám na pamiatku. Recenziu nájdete tu. Nemám čo dodať, ostáva mi z nej už len trošku, tá vôňa je proste úžasná a vo vlasoch vydrží až do ďalšieho umytia. Bude mi za touto kúrou smutno.

Kúpim znova: nuž ja by som aj rada, len neviem kde. 

3. Palmolive Irresistible touch - sprchové mlieko - nuž priznám sa, že ja som na túto značku už tak trochu zanevrela, nie je pre mňa až tak lákavá. Aj preto som bola spočiatku trochu sklamaná, keď som si túto sadu našla pod stromčekom. Ale zistila som, že som sa veľmi mýlila. Obal je vylepšený, oveľa krajší, nepôsobí tak nemoderne a zastaralo, aj otváranie sa už konečne vyriešilo a je bezproblémové. To boli moje prvé pozitívne dojmy.

Z obalu sa dozviete toto: "Palmolive sprchové mlieko je obohatené o hydratačné mlieko a výťažky 100% prírodného pôvodu z orchidei a aloe vera, rovnako ako o vitamínový komplex. Dermatologicky testované"

O tom, že je to fakt mlieko a nie nejaký sprchový gél niet pochýb, konzistencia gélu je fakt krémová a musím povedať, že pení veľmi dobre aj v menšom množstve. Tento variant má výraznú, silnú vôňu, nič pre tie z vás, ktoré nemajú rady parfumovanú kozmetiku. Ja som však opačný prípad, mne musí kozmetika voňať, čím výraznejšie, tým lepšie. Priznávam, že vôňa sa mi spočiatku nepáčila, ale po prvom sprchovaní som si ju skrátka zamilovala. 

Keďže obsahuje hydratačné mlieko tak by som sa teoreticky po sprche nemusela ničím natierať, ale ja už mám skrátka taký zvyk sa stále po sprche natrieť telovým mliekom, takže neviem posúdiť, či nejako hydratuje pokožku. 

Ak by som ho mala ohodnotiť, tak dávam plných 10 bodov a ocenila by som ho ako taký objav roka. Toto sa značke  fakt podarilo a uvažujem aj o ďalšom variante. 

Kúpim znova: možno áno

4. Ebelin - Odlakovač bez acetónu - odlakovače bez acetónu ja osobne veľmi neuznávam, pripadajú mi slabšie a menej účinné, dlhšie to s nimi trvá. Avšak vraj tak neničia nechty a tento konkrétne mi raz požičala kamoška, pretože som sa nevedela zbaviť zvyškov červeného laku, určite to poznáte, červené nechty síce odlakujete, ale aj tak vám na nich toho kopu ostane a s ničím to nejde. Tak s týmto to rozhodne ide. Samozrejme, ak ste si nedali podkladový lak tak vás tento odlakovač pred zažltnutými nechtami nezachráni. Aj mne sa to párkrát stalo a odvtedy si dávam pozor, keď si lakujem nechty na červeno. Ale to som už asi trochu odbočila. 

Odlakovač svoju funkciu plní dobre, k tomuto nemám nejaké extra výhrady, až na to, že to trvá dlhšie, keďže neobsahuje acetón. Balenie je pomerne veľké a za rozumnú cenu, tu nie je tiež čo vytknúť. Ale veľké výhrady mám k dávkovaniu, hrdlo odlakovaču je veľmi široké a neraz sa mi stalo, že som si naliala viac, ak bolo treba a mala som odlakovač v lepšom prípade len po celej ruke, v tom horšom to schytalo aj oblečenie. A tu už končí každá sranda. Nechápem, ako mohli vyrobiť tak nevhodný obal, predsa len je to odlakovač teda kvázi chemikália, ktorá by mala byť podľa mňa bezpečná nielen z hľadiska uzatvorenia, ale aj z hľadiska dávkovania. 

Hodnotenie: pre ten obal dávam len 6 bodov. 

Kúpim znova: nie

A čo vy?Skúšali ste niektorí u vyššie uvedených produktov?

Komentáre