Nedeľné beauty okienko - dajme kozmetike druhú šancu


Želám peknú, aj keď trochu chladnú nedeľu. Včerajšie počasie bolo mimoriadne zlé, pred svojou bytovkou som našla niekoľko zlomených stromov. Január sa s nami veru nemazná, dúfajme však, že poriadna zima signalizuje aj poriadne leto. Poďme sa už ale venovať beauty oblasti, dnes to bude mať mierne ekonomický podtón nakoľko sa nám stáva, že nám kozmetika nesadne, avšak keďže je nám ľúto peňazí, ktoré sme za ňu utratili, hľadáme jej alternatívne využitia, teda niektorá skončí aj v koši, ale zvyčajne sa takmer všetko dá použiť aj na iný účel. Na druhej strane nie je celkom pravda, že potrebujeme úplne všetko, čo kozmetický priemysel vyšle na trh a ja vám dnes ponúkam moju kozmetickú príučku. 

Vlasovú kozmetiku je možné využiť skutočne všestranne. Kondicionér je z nej asi najviac multifunkčný. Okrem klasického použitia je možné ho použiť aj miesto sprchového gélu, kondicionér je krémový takže pokožku nevysuší, naopak, nie je ani potrebné sa ešte dodatočne natrieť telovým mliekom, asi je to obdoba telových mliek do sprchy, tie som síce neskúšala, ale kondicionér v sprche už áno. 

Že je nás žien a odtieňov a tónov pleti neskutočne veľa, o tom asi vieme a aj preto sa stáva pomerne často, že nám nesadne odtieň púdru. Púder na pleť sa dá využiť veľmi účelne:
 • ak chcete dodať riasam objem, poprášte ich púdrom a následne naneste riasenku, funguje to aj v prípade, že ste si už dali jednu vrstv riasenky, aplikujte púder na končeky rias a naneste ešte jednu vrstvy riasenky,
 • miesto lícenky či na kontúrovanie tváre,
 • miesto suchého šampónu - skvelý variant hlavne pre hnedovlásky, nehrozia biele miesta a púder absorbuje mastnotu rovnako dobre, ako suchý šampón, miniete ho oveľa menej a tým pádom vám vydrží omnoho dlhšie.
Chcete si zvýrazniť obočie, no žiaľ nemáte po ruke ceruzku alebo špeciálny set na úpravu obočia? Vystačíte si aj s obyčajnými očnými tieňmi, asi nič prekvapivé, ale veľmi efektívne riešenie.

Denný a nočný krém je asi naozaj nevyhnutnosťou, no myslím, že denný krém sa pokojne môže stať aj podkladovým krémom pod make-up, v tom žiadne obmedzenia nevidím.

Čistiace gély sú skvelá vec, ale v prípade, ak ich nepoužívate na čistenie pleti a neobsahujú žiadne mikročiastočky môžete ich zapojiť aj do procesu odličovania pleti, mastná pleť sa tomuto kroku veľmi poteší. Len pozor na oči, tam je nutný špeciálny odličovač.

Pustilo sa vám na pančuchách očko a vy nemáte náhradný pár? Tak dané miesto nalakujte lakom na nechty a je to, očko sa nebude ťahať ani zväčšovať.

Dnešné beauty okienko je na konci, verím, že si z neho odnesiete zopár užitočných kozmetických rád. Prajem úspešný štart do nového týždňa, dúfajme, že aj s krajším počasím, tento víkend bol veru poriadne depresívny. 

Komentáre

 1. Ja očká na pančuchách riešim lakom na vlasy :) super článok :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Super článek! s tím lakem na nehty jsem to zkoušela, měla jsem punčochy na sobě, přetřela asi až moc velkou vrstvou a trošku se mi přilepily k noze :D

  HairOCD

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár.