A už len mesiac a máme tu Vianoce. Dnes to už aj také trochu vianočné bude. Ešte stále dávam šancu a páči sa mi mať nejaký adventný beatuy kalendár. Doma som si už prezliekla vianočné obliečky pretože tešenie sa je najviac. Vianočné darčeky mám už čiastočne vybavené z čoho mám tiež obrovskú radosť, najradšej nakupujem online alebo ak je treba niečo z obchodu, ideálne čím skôr. Tie masy ľudí pred Vianocami asi rada odpustím. V súkromnej zbierke mi zostáva zohnať novú vetrovku na Vianoce, pokúšam sa o to v tejto oversize móde už tretí rok tak mi držte palce. No a po takomto úvode by sme už hádam mohli prejsť od Vianoce ku kozmetike čo poviete.
A tentokrát to na vás vybalím rovno zhurta - začneme adventným kalendárom. Kupovala som ho v našej Dmke, i keď som ho našla aj v Rakúsku. Predsa len potrebujem slovenský popis. Zvolila som klasickú značku DMky Balea, tentokrát však so starostlivosťou o pleť. Myslím, že takýto kalendár v ponuke zatiaľ nemali a úprimne - rôznych krémov na telo už mám doma habadej. Takže som si povedala, že to musí byť kalendár buď s produktmi na pleť alebo na vlasy. Vyhral tento tak uvidíme. Schválne ho príliš neštudujem aby som bola prekvapená. Stál ma 25 EUR čo je podľa mňa primeraná cena za kalendár. Niektoré mi pripadajú už naozaj drahé. Páčili sa mi aj HEBE a v Rakúsku mali dokonca Maybelline, ale akosi sa mi už nechce dávať 80 EUR za kalendár resp. tento rok mám iné priority.
Pokračovať budem nákupmi v Rakúsku keď už som to tu spomenula. Nechodievam sem už tak často ako kedysi, tiež sa to už až tak neoplatí, ale pre kozmetiku stále áno. Skôr sem chodievam pre špeciálne gluten-free produkty, ktoré sa na Slovensku kúpiť nedajú. No a keď už som tu tak kozmetiku nemôžem vynechať. Vždy idem do DMky, ale aj do drogérie BIPA. Práve tá vie mať úžasné akcie na celú značku a tak tomu bolo aj teraz a odniesla som si odtiaľ Weledu denný pleťový krém Wild Rose. Znova ružový samozrejme, chcela som nočný, ale nemali tak som si povedala dobre. Stál ma 13 EUR keďže mali na značku akciu, bežne stojí tuším 17 takže som ho vzala.
Z DMky som si toho odniesla menej. Balzam Alverde do zásoby, to musí byť. Potom nejaké pleťové masky Balea, lebo síce aj u nás sú lacné, ale tu ešte o niečo viac. Vzala som aj masku na nohy v mylnom domnení, že ide o tie exfoliačné ponožky. Nejde, je to skôr taký zábal na nohy, ponožky sú robené pre obrov inak si to vysvetliť neviem. No a neodporúčam ich, pokožku príliš nehydratujú práve naopak som mala taký vŕzgavý pocit. Na fotke ešte vidíte pár mini dezodorantov značky AVEO, ktoré som kúpila z drogérie Muller. Inak som tam ale nenatrafila na nič extra a cenovo sa táto drogéria až tak neoplatí.
NOTINO, ALZA
Tu som kupovala nejaké beauty darčeky a tak som prihodila niečo aj pre seba. Snažím sa už krotiť a v podstate jediné, čo som fakt potrebovala bol toner. Ok no trochu je aj ten do zásoby, ale môj jediný toner má 30 ml a to sa minie rýchlo. Navyše tento od Bielendy je ružový a stál len 5 EUR tak som ho vzala. V Alze som doplnila zásoby pleťových sér, mala som firemnú poukážku tak som ju využila. Kúpila som si svoju osvedčenú klasiku - Beauty of Joseon sérum so ženšenom, ktoré je skvelé a taktiež Astrid Hydro X Cell. Toto Astrid sérum sa už asi prestáva vyrábať, v drogériách som ho už nenašla a aj tu písali že ide o výpredaj takže ak ho niekde uvidíte, kupujte.
Tak a sme na konci. Istý čas je to už len a len o tom, čo si sama kúpim. Niekto by sa tomu tešil, ja až tak úplne nie ale čo narobím. Tento rok je samá zmena všade, nechcem znieť pesimisticky ale je to tak. Mala som aj časy kedy som chcela blog definitívne uzatvoriť, no nakoniec zatiaľ obstál a končiť neplánujem, kríza prekonaná. Navyše už nám ten rok 2025 pomaly končí a úprimne ja len dúfam, že ma čakajú v každej oblasti lepšie časy. Nechápte ma zle ale toto bola sila. Blog sa udržal aj moja nádej ako-tak tiež a ak ste aj vy mali podobne ťažký rok tak vás chápem a držím palce nech sa to všetko zmení znova k lepšiemu.
Ako ste na tom s vianočnou predprípravou vy? Už ste začali nakupovať darčeky?



Ahoj,
OdpovedaťOdstrániťmoc pěkné novinky. Já mám taky koupené dva kalendáře, jeden od Rituals a jeden v Douglasu. Dívala jsem se i na jiné, ale dát za ně třeba 240 liber se mi fakt nechce. Já jsem byla v Rakousku minulý týden na dovolené a stavili jsme se i v parfumérii Marrionaud, kde jsem si vybrala novou vůni. S nákupem vánočních dárků jsem už začala, ale jsem tak v první pětině, mám toho hodně...
Měj se krásně,
Hanka z ciculka.cz
Tak vidím, že nie som sama ktorá má väčšiu rodinu a teda viac darčekov na nakupovanie. Douglas sa mi tiež páčili ale už som ich mala. Tak som zvedavá čo na ne povieš.
OdstrániťAstrid sérum jsem si taky pořídila a jsem na něj velmi zvědavá
OdpovedaťOdstrániťVerím, že budeš spokojná, ja mám už tretie balenie a patrí medzi moje obľúbené. Akurát veru už ho asi viac nezoženiem.
Odstrániť