Think about Svoj ousd máme vo vlastných rukáchRubrika Think about teda skrátka a jasne úvaha a zamyslenie pokračuje a dnes bude o tom, že všetko závisí len a len od našej šikovnosti a od toho, ako sa k veciam postavíme, pretože viete ako sa hovorí: Pomôž si človeče aj Pán Boh ti pomôže. A veru to platí, vyskúšané na vlastnej koži.


Vezmeme si jednoduchý príklad - do školy chodil každý a tak viete, že odhliadnuc od vysokej školy, kde je systém štúdia náročný a odlišný od klasického modelu, zažil skúšanie na škole každý no a ako to dopadlo? Len tak, ako sme sa to naučili my sami, nie niekto iný za nás, ale my. A tak to začína a to je pointa všetkého, možno som mnou bude niekto nesúhlasiť, aj to sa stáva, avšak z mojich skúseností to fakt  funguje tak, že čo si neodmakáš, to nemáš. 

Ak čakáte, že za vás v živote niekto vybojuje vaše boje, tak čakajte ďalej, no bude to márne a obávam sa, že sa nedočkáte. Váš boj si musíte dobojovať vy, jasné, pomocnú ruku vám niekto môže podať, nasmerovať vás, ale konečné rozhodnutie musí vyjsť vždy len a len od vás. 
Vezmite si napr. také hľadanie práce. Pokiaľ o tom len uvažujete, je to skvelé, je to začiatok, ale prácu stále nemáte. Prečo? No pretože ste preto ešte nič reálne nespravili. Je potrebné pohnúť zadkom, spísať si životopis, motivačný list, preložiť si ho do pár jazykov, do anglického minimálne, nájsť vám vyhovujúce ponuky a posielať. Tak viete, že ste pre vašu prácu spravili, čo sa najviac dalo. To, či vás firma osloví alebo nie už ovplyvniť neviete, to je jasné, ale vždy je treba spraviť, čo sa najviac dá pre danú vec. Čakať len tak so založenými rukami, kedy vám spadne pracovná ponuka z neba sa fakt neoplatí, stáva sa to, ale veľmi výnimočne. 

A nedá mi nepristaviť sa aj pri tématike lásky, ja si vždy myslím, že toto je oblasť, ktorú korigovať nevieme až tak dobre, ale aj tu sa dá niečo spraviť. jasné, že pričarovať si princa nedokáže nikto a ako tak zisťujem, tak tí princovia z rozprávok a kníh sú fakt len bájky, realita je niekde inde, ale asi to isté si myslia aj chlapi o nás, tiež nie sme princezné z rozprávok, žijeme v inom svete, máme iné starosti a nie sme každá rovnako úžasná ako princezničky. Ak však vidíte, že vás váš doterajší život k vytúženej láske nedoviedol, nie je od veci trochu sa zastaviť a pouvažovať, možno zmeniť niektoré svoje postoje či návyky a nebáť sa, pretože odvážnym šťastie praje, to asi viete.
Na záver dnešného uvažovania vás chcem povzbudiť, aby ste sa nebáli ísť si za svojím cieľom, nech už ide o akúkoľvek oblasť, ja som ich spomenula len zopár, ale platí to tak všade, nebojte sa chopiť príležitosti, ukážte odvahu, je to oslobodzujúci pocit a budete sa cítiť sebavedomejšie.

Komentáre

  1. Napsala jsi to úplně perfektně, nestačí si jen přát, je nutný pro to udělat co je v našich silách a pokud budeme mít trochu štěstí, tak toho cíle dosáhneme. No a pokud ne, tak budeme vědět, že jsme udělali co šlo a můžeme se vzchopit a zkoušet to znovu, prostě se nevzdat:-)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Presne tak, netreba sa vzdávať, treba bojovať zo všetkých síl, aj keď je to občas ťažké.

      Odstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár.