Minulý rok boli tieto univerzálne krémy obrovským hitom. Samozrejme aj ja som sa ne namotala a veľmi som túžila vyskúšať aspoň jeden. Predsa len tieto krémy sú nielen obrovské čo sa týka ich slávy, ale aj čo objemu. Majú až 400 ml a aj keď sú univerzálne, ten objem neminiete len tak. Mixa ich vyrába v troch variantoch a to s pantenolom, ureou alebo v tomto mojom - s ceramidmi. Inak tými farbami si tento Mixa krém veľmi často zamieňam s produktmi od CeraVe. Tiež modrá farba obalov, tiež ceramidy. Mimochodom na ceramidoch ulietavam už nejaký ten rok takže asi je vám jasné, že moja voľba nemohla dopadnúť inak. A dnešná recenzia MIXA CERAMIDE PROTECT univerzálneho krému ukáže, či sa zaradím do klubu fanúšikov týchto krémov alebo nie.
Sólo recenziu na telový krém som nepísala už ani nepamätám. Tento je však výnimočný z viacerých dôvodov. Po prvé dostala som ho minulé Vianoce v takom MIXA vianočnom sete spolu so sérom a micelárkou. Ako vidíte, na krém došlo konečne až teraz, micelárka na svoj test ešte len čaká. Krém je univerzálny, vhodný na tak na telo ako aj na pleť a takúto kozmetiku ja milujem. Upútal ma už len obal, krásna modro-biela kombinácia sa mi páči. Môj zvolený variant je s obsahom 10% ceramidov. glycerínu a skvalánu. Je vhodný na veľmi suchú pokožku, ktorou tá moja v zime určite je. Výhodou MIXA produktov je absencia parfumácie takže dovolím si tvrdiť, že aj atopici či citlivky si tu prídu na svoje. Krém stojí aktuálne cca 9 EUR čo je dosť, avšak dnes už krémy takto stoja, navyše je univerzálny a som si istá, že sa naň dá chytiť nejaká akcia.
Nakrátko sa ešte pristavím pri ceramidoch. Prvýkrát som ich vyskúšala v pleťovom kréme od Catrice. Hľadali by ste ho márne, bol hitom minulej sezóny, no už sa nevyrába. Vlastne som sa s ceramidmi stretla ešte skôr a to v podobe produktov od značky CeraVe. Preto Cera lebo ceramidy. Zjednodušene sú ceramidy našou prirodzenou súčasťou - tvoria až 50% ochrannej bariéry našej pokožky. Ich hlavnou úlohou je udržiavať pokožku hydratovanú. Ich účinky sú možno podobné ako kyselina hyalurónová, ale predsa len iné. Kým kyselina pleti vodu dodáva, vďaka ceramidom táto voda resp. vlaha v pokožke aj zostane. Ceramidy sa teda starajú o hlbšie vrstvy pokožky, chránia ochrannú bariéru kože a asi aj preto sú ideálne hlavne v zime. Avšak aj celoročne, znesie ich každý typ pokožky, no za mňa takto zjednodušene bojujú so suchosťou pokožky a udržiavajú v nej vlahu, ktorá sa vekom postupne stráca. Ceramidy sú teda zložka, ktorú by sme v kozmetike mali vyhľadávať.
Tak a teraz už poďme k samotnej recenzii. Po troch odstavcoch by už bolo na čase však? Ako prvé ma po otvorení krému zarazila absencia ochrannej fólie. To nepovažujem za úplne najšťastnejšie riešenie a uvítala by som ju. Máte tak istotu, že krém pred vami nikto neotvoril a hlavne sa nebude tak nejako blbo prelievať ak mi rozumiete. Okrem tohto drobného a povedzme že kozmetického problému mi krém príde perfektný. Pokožku veľmi dobre hydratuje, je to cítiť aj dlho po natretí. Pokožka mi príde skutočne akoby viac vláčna, má v sebe akoby viac vlahy. Je to iný pocit ako po bežnom telovom mlieku. Fakt, že nevonia mi nejako extra neprekáža aj keď občas pre potešenie by nebolo odveci aby to voňalo. Krém mi funguje aj v časoch, kedy ma pokožka svrbí a mám niečo typu ekzém.
No a teraz k jeho univerzálnosti. Samozrejme som ho vyskúšala aj na pleť, to by som nebola ja. Sedí v oboch variantoch - ako podkladový krém aj ako nočný krém no ale je tu isté ale. Tým je podľa mňa nie úplná vhodnosť na pokožku, ktorej sa občas môže vytvoriť akné hlavne zo stravy či zlej resp. ťažkej kozmetiky silikónov či bambuckého masla. Práve to maslo sa tu nachádza v hojnej miere a síce to zaručí skvelú hydratáciu pleti, to nepopieram, ale po pár dňoch som si všimla také zanášanie pleti. Ja to tak volám, je to stav kedy nemáte úplne akné, ale máte akoby také začervenanie a upchaté póry. Pozor nemyslím rosaceu, snáď sa chápeme. Takže za mňa ak na pleť tak jedine na suchú a v prípade normálnej/zmiešanej a mastnej skôr len občasne.
Hodnotenie: 4/5 bodov, bod dole preto, že mi úplne nesedí na pleť.
Celkovo sa mi krém páči, keby ešte sedel na pleť tak na úplné maximum. Za iných okolností mi sedí, pokožku veľmi dobre hydratuje a navyše sa s jeho rozotieraním nenatrápite. Toto je telový krém, nie telové maslo, takže ide to ľahko. Určite sa oplatí skúsiť aspoň jeden variant, vyberte si podľa toho, k akej zložke inklinujete. Mať doma všetky 3 naraz si neviem predstaviť, to si už celý rok nemusíte kupovať nič iné.
Skúšali ste tieto legendárne univerzálne MIXA krémy? Ak nie ktorý vás láka najviac?


Ahoj, zkoušela jsem tento konkrétní a byla jsem též spokojená.
OdpovedaťOdstrániť