Pre opálenie, ktoré nekončí


Peknú nedeľu želám, ako si užívate prázdniny? Ja žiaľ nijako pretože prázdniny sa ma už netýkajú, ale spomínam si na tie časy a bolo to vážne super, dva mesiace nič nerobenia, brala by som to aj teraz. Nikdy som nechápala dospelých, ktorí nám závideli, že môžeme chodiť do školy. Teraz to už ale s odstupom času dokážem pochopiť. S letnými prázdninami sa spájajú dovolenky a s dovolenkami kúpanie a opaľovanie. A práve o tom našom hnedastom krásnom vzhľade chcem dnes hovoriť. Mnohé z nás často po lete si kladú otázku, ako si udržať ten krásny opálený vzhľad čo možno najlepšie a aj seba by som mohla zaradiť to tejto skupiny a preto sa na to dnes bližšie pozrieme.
Začnem tak trochu teoreticky - ako už iste viete najlepším spôsobom, ako si udržať opálenie je pravidelný pobyt na slnku a to aj v septembri príp. októbri, kedy už slnko tak silno nehreje a neopáli, ale pomáha to udržať si opálený vzhľad. Osobne som to zatiaľ neskúšala, siaham skôr po iných prostriedkoch. 

Určite ste už počuli o betakaroténe, dostanete ho v každej lekárni a slúži hlavne na rovnomerné opálenie, teda mal by sa začať užívať nejaký čas pred opaľovaním, ale vyčítala som niekde, že ho je možné použiť aj za účelom udržania opálenia a to som sama na sebe aj otestovala, poctivo som zjedla jedno celé balenie malých červených tabletiek a čakala na zázrak a musím priznať, že možno to nejaký efekt aj malo, ale nebolo to nič prevratné a zásadné, čo by ste si dokázali hneď všimnúť voľným okom. 
Ďalšou možnosťou je siahnuť po celoročne dostupných prípravkoch akými sú samoopaľovacie krémy, gély, spreje a emulzie. Dajú sa zakúpiť tak v drogérii, ako aj v lekárni podľa toho, čo preferujete. Väčšina drogériou ponúkaných prípravkov má však nie veľmi vábnu typickú samoopaľovaciu vôňu a rizikom pri všetkých samoopaľovacích prípravkoch sú samozrejme fľaky.

Tiež je možné využiť služby solárii, ja osobne som to nikdy neskúšala a voči soláriu mám určité výhrady, je to na vás. Aj dekoratívna kozmetika ponúka svoje riešenie v podobe rôznych bronzerov, je len na nás, ktorí si vyberieme.

Pri udržaní opálenia by sme sa mali držať aj určitých zásad:

- udržiavať pokožku dostatočne hydratovanú, najlepšie na tento účel slúžia podľa môjho názoru poopaľovacie krémy,
- zbytočne svoje telo nedrhnúť uterákom a nesnažiť sa za každú cenu používať peeling, pretože ten nás síce zbaví odumretých častí kože, ale spolu s nimi žiaľ aj peknej hnedej pokožky
- ak váhate či uprednostniť kúpeľ alebo sprchu tak pre opálenie je lepšia sprcha.
- k udržaniu opálenia sa dá dopomôcť aj potravinami, bližšie si môžete o týchto potravinách prečítať na stránke čas pre ženy.

A ako to robím ja? Snažím sa nepoužívať peeling a pokožku dostatočne hydratovať rôznymi telovými mliekami, najlepšie tými s kvapkou samoopaľovacieho prípravku pre docielenie ešte výraznejšieho efektu. Faktom však ostáva, že opálenie tak ako všetko netrvá večne, aj pri tej najlepšej starostlivosti sa opálenie začne postupne strácať, netreba z toho robiť vedu, predsa len opálenie je prirodzené skôr v letnom období, v zime ho aj tak pod hrubým oblečením vôbec nevidno, takže je jedno, či ste opálené alebo vyzeráte ako vedúci vápenky. Teraz tu však máme leto, preto ho využite ako sa najviac dá, pretože spoliehať sa na September nie je vždy tá najlepšie voľba.

Na záver opäť pripájam zopár zaujímavých článkov na túto tému, odkiaľ som čerpala svoju inšpiráciu:
diva.aktuality
čas pre ženy


Komentáre