streda 22. júla 2015

Príbeh červeného lakovania


Ako som tak sedela v nedeľu v kostole, všimla som si malé dievčatko sediace predo mnou, ktoré malo nalakované nechty. A tak som si spomenula na svoje detstvo, keď som túžobne čakala na leto, kedy mi moja mamka konečne nalakuje nechty. Mala som výrazný ružový lak a cítila som sa ako veľká slečna. Asi to poznáte, na základnej to bolo to isté, na koniec školského roka sme sa chystali ako na veľkú udalosť a lakovanie nechtov bolo jeho neodmysliteľnou súčasťou. Na strednej už zákaz líčenia a lakovania pominul a s ním sa akosi znížila aj intenzita lakovania nechtov a to mi pripomína, ako sa ako malé deti na niečo tešíme, a keď už vyrastieme a môžeme to konečne mať, zrazu z toho už takú radosť ako v detstve nemáme. Lakovanie ma baví, no nepraktizujem to tak často, ako som si to v minulosti vysnívala, kým som si nechty smela lakovať len v lete.

Dosť bolo úvodu, poďme k veci. Blogy ma ovplyvňujú viac, ako som si ochotná priznať a tak som si konečne kúpila Rimmel 60 seconds, v bordovom odtieni 340 Berries and cream. Rimmel ako značka u mňa v poslednom čase dominuje čím ďalej, tým viac, zdá sa mi, že sa poriadne zlepšila, možno sa udiali nejaké zmeny vo vedení, to síce nezistím, no čo zistím a zistila som je, že tieto laky sú fakt super. Odtieň vyzerá na nechtoch skôr krvavo-červený, než bordový, ale to mu odpustíme. Lak kryje bez problémov v jednej vrstve, má veľký štetček na nanášanie a schne naozaj rýchlo. Balenie je také obyčajnejšie, no pekné. A cenovo nie je príliš drahý, plus nájdete si tu svoj odtieň, hlavne ak pátrate po menej tradičných, tak ako ja. 


Spomínate si na moju kúpu laku z Kotonu za 1 euro? Lak staroružovej farby, ktorý som po prvom nalakovaní nechtov na nohách chcela vyhodiť dostal druhú šancu. Skúsila som naniesť dve vrstvy a nalakovať ním nechty na rukách a aha zázrak, lak vyzerá veľmi pekne, jedna vrstva síce fakt nestačí, no na krátkych nechtoch by možno aj stačila, dlhé si však rozhodne s jednou vrstvou nevystačia. Odtieň je sýty a fakt netradičný, páči sa mi, aj obal je úžasný, krajší ako Rimmel, no tenký štetček v dnešnej dobe? To ma prekvapilo, myslela som, že také sa už ani nevyrábajú, ale evidentne áno. Na fotke je fakt lak z Kotonu, len svetlo spravilo svoje.


Asi vás zaujíma výdrž lakov, nuž Rimmel vydrží rozhodne dlhšie, menej sa olupuje, Koton aj v dvoch vrstvách zlieza, ale nie tak rýchlo ako to u mňa býva po lakoch Miss Sporty, výdrž laku Koton by som prirovnala k lakom Essence, čiže celkom schopná.

Koton však v jednej veci Rimmel predsa len prekonal a tou je odlakovanie, Koton sa mi odlakoval rýchlosťou blesku a neostali mi takmer žiadne zvyšky, odlakovať Rimmel bolo fakt náročné. 

Z dielne Rimmel ma hrozne láka pepermintový lak na nechty, je súčasťou letnej edície a odkedy som ho videla na blogu Instantí krása strašne po ňom túžim, tak uvidíme či odolám, ale ho objavíte po čase v nejakom článku. Jeden nikdy nevie. 

K čomu nosiť výrazný lak? Ja vravím, že ku všetkému, pokojne aj na svadby, do práce, kamkoľvek, záleží, čo preferujete a aký ste typ, ja výrazné nechty milujem. 

Aké laky na nechty máte najradšej? Nosíte výraznú červenú alebo dávate prednosť jemnejším farbám?

6 komentárov:

 1. Tiež mám ten Rimmel lak vďaka tebe .. ♥ Je úžasný, momentálne môj najobľúbenejší.. ! :) Ešte raz zaň dakujem.. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Výrazné laky ve sbírce mám, ale přiznávám, že raději sahám po těch jemnějších, pastelových odstínech:-) I když sem tam dostanu náladu na nějaký výrazný, křiklavý lak:-)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Woow ten rimmel je krááásny ,sa ešte čudujem ,že ho nemám :D

  Lavandula Diary

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Veru je krásny, no úprimne som čakala lepšiu výdrž. Ale odtieň je naozaj nádherný.

   Odstrániť

Ďakujem za každý milý komentár.

LinkWithin

you might also like